Dystrybutory filtrujące wodę

Proponujemy wynajem innowacyjnych dystrybutorów wody pitnej, wykorzystujących w procesie dezynfekcji wody promieniowanie ultrafioletowe. Ich wybór to gwarancja dostaw krystalicznie czystej wody do biur, firm i innych obiektów.


Dezynfekcja wody promieniami UV


Promieniowanie ultrafioletowe (UV) to promienie elektromagnetyczne bogate w energię, występuje ono w normalnym widmie promieniowania słonecznego. Do dezynfekcji wody promieniami ultrafioletowymi wykorzystywany jest ich bakteriobójczy zakres UVC (200-280 nm), a w nim zwłaszcza promieniowanie o długości fali 253,7 nm. Właśnie promieniowanie o takie długości fali jest zastosowane w lampach (Philips 8 W) znajdujących się w naszych urządzeniach RS1. Gwarantują one maksymalną absorpcyjne mikroorganizmów, z czego wynika działanie bakteriobójcze.Dezynfekcja wody promieniami UV jest procesem czysto fizycznym i odbywa się metoda ciągłą (przelotową) w komorze promiennikowej. Napromieniowane promieniami UVC drobnoustroje, jak bakterie, wirusy, drożdże itd. ulegają w ciągu kilku sekund dezaktywacji. W ich komórkach (DNA, RNA) wyzwalane są reakcje fotochemiczne, hamujące niezbędne do życia procesy i unieszkodliwiające drobnoustroje.
Korzyści wynikające ze stosowania urządzeń w systemie filtracji P.O.U.:

 • Woda bez zanieczyszczeń chemicznych i mechanicznych, o doskonałej krystalizacji
 • Usunięcie z wody m.in.: cyst, benzenu, toksafenu, chlorków pestycydów, metali ciężkich, manganu, azotanów i azotynów - groźnych dla zdrowia i życia człowieka
 • Usunięcie zapachu i posmaku chloru
 • Brak kontaktu wody z twardym plastikiem BPA (bisphenol-A) -substancja toksyczna
 • Woda jest przechowywana bez dostępu światła i powietrza, co zapobiega procesowi kwitnienia i rozwoju bakterii.

 • System filtracji P.O.U * w naszych dystrybutorach:

  Prefiltr lub zestaw prefiltrów w tubach 10 calowych montowanych poza urządzeniem w celu wstępnej filtracji zanim woda dostanie się do dystrybutora stosujemy :

  Wkłady sedymentacyjne (mechaniczne) Przeznaczone są do usuwania z wody nierozpuszczonych w niej zanieczyszczeń. Doskonale sprawdzają się w usuwaniu z wody piasku, szlamu, mułu itp. Filtr z wkładem sedymentacyjnym stanowi z reguły pierwszy stopień uzdatniania wody.

  Wkłady sedymentacyjne produkowane są w różnych technologiach i w zależności od wersji przeznaczone są do usuwania różnego rodzaju zanieczyszczeń mechanicznych.

  Wkłady z pianki polipropylenowej (inaczej: włókniny polipropylenowej)
  Specjalna struktura wkładu powoduje, że przepływająca przez niego woda, jest przeciskana przez grubą warstwę filtrującą. Dzięki temu znajdujące się w niej drobiny zanieczyszczeń zostają zatrzymane wewnątrz wkładu. Zatrzymane zanieczyszczenia pozostają wewnątrz wkładu i nie wydostają się z niego.

  Wkłady węglowe
  Wkłady węglowe przeznaczone są do usuwania zanieczyszczeń organicznych, związków chemicznych, poprawy klarowności wody - jej smaku, zapachu i barwy. Znajdujący się we wkładzie węgiel aktywowany może być wykonany z węgla bitumicznego, antracytowego lub z łupin orzechów kokosowych. Węgiel aktywny dokonuje ADSORPCJI - polega ona na wiązaniu cząsteczek zanieczyszczeń na zewnętrznej powierzchni adsorbera (w tym przypadku węgla aktywowanego). Węgiel aktywny jest idealnym adsorbentem – ze względu na bardzo duży stosunek powierzchni węgla aktywnego do jego wagi (500-2500 m2 / gram). Węgiel aktywowany jest nietoksyczny, dlatego jest powszechnie wykorzystywany w uzdatnianiu wody.

  Wkłady węglowe można podzielić na dwie grupy:
  Uformowane w postaci zwartej masy (blok węglowy- tzw. spiekany (Prefiltr) Ten rodzaj wkładów wykonany jest najczęściej z węgla bitumicznego sprasowanego w postać zwartej masy, tzw. blok węglowy. Wkład węglowy w tej postaci używany jest głównie do uzdatniania wody w instalacjach, gdzie głównym kryterium jest zminimalizowanie ryzyka wydostania się drobin węgla do instalacji wodnej (główne przyłącza wody na budynku, prefiltracja w systemach RO itp)

  Z węglem granulowanym, wsypanym do obudowy wykonanej z tworzywa - tzw. wkład liniowy Wkłady z węglem granulowanym zapewniają dokładniejszą filtrację chemiczną - woda ma dłuższy czas kontaktu ze znajdującym się wewnątrz wkładu złożem uzdatniającym.

  Wkłady z węglem granulowanym ze względu na rodzaj zastosowanego złoża węglowego, można podzielić na kilka rodzajów:

  1. Wkłady z węglem bitumicznym – stanowią podstawowy rodzaj węgla aktywowanego, przeznaczony do usuwania chloru, usuwaniu zanieczyszczeń organicznych i poprawy klarowności wody.

  2. Wkłady z węglem antracytowym – stanowią pośredni pod względem zdolności filtracji rodzaj węgla aktywnego. Występują również wkłady z mieszanką węgla antracytowego i z łupin orzechów kokosowych, które są bardzo dobrym materiałem filtracyjnym w uzdatnianiu wody spożywczej.

  3. Wkłady z węglem z łupin orzechów kokosowych – cechą charakterystyczną tego typu wkładów jest wysoka zdolność adsorpcji. Polecane są szczególnie w uzdatnianiu wody o przy bardzo dużym zanieczyszczeniu organicznym, utlenialności, poziomie chloru itp.

  * P.O.U ( POINT OF USE ) metody uzdatniania wody w celu poprawy jej jakości w zależności od celu i przeznaczenia

  Wkłady odżelaziające
  Specjalistyczne wkłady obniżające stężenie żelaza w wodzie. Wypełnione są kompozycją złóż regulujących odczyn wody i redukujących ilość żelaza. Proces odżelaziania wody jest kłopotliwym i w szczególnych przypadkach wymaga konsultacji przed doborem odpowiedniego urządzenia. W sytuacji gdy ilość żelaza w wodzie przekracza normę góra kilkukrotnie, można stosować wkłady odżelaziające wodę, jednak skuteczność procesu usuwania żelaza zależna jest od dodatkowych, innych niż sama zawartość żelaza, parametrów wody.

  Istotnymi z punktu widzenia odżelaziania wody są m.in. odczyn wody i utlenialność oraz oczywiście ilość żelaza. Ważnymi parametrami chemicznymi wody są również poziom manganu i twardość wody. W przypadku gdy w wodzie przekroczony jest dopuszczalny poziom żelaza (norma do 0,2 mg) bardzo często przekroczona jest również ilość manganu (norma do 0,05 mg), jednocześnie zwykle podwyższona lub przekroczona jest norma na mętność, barwę i zapach wody. Usunięcie ponadnormatywnego żelaza zwykle poprawia również pozostałe, wymienione parametry.
  Wkłady odżelaziające wodę obniżają ilość siarkowodoru, który objawia się charakterystycznym nieprzyjemnym zapachem.

  Wkłady antybakteryjne
  Jest to grupa wkładów filtrujących które są w stanie wyeliminować z wody bakterie, wirusy, cysty i patogeny. Skuteczność wkładów antybakteryjnych jest ograniczona i powinny być stosowane w uzdatnianiu wody o niewielkim i przede wszystkim określonym poziomie zanieczyszczeń mikrobiologicznych. Przydatne są w doczyszczaniu wody spożywczej oraz w zabezpieczaniu innego rodzaju wkładów filtracyjnych przed namnażaniem się na złożach filtrujących mikroorganizmów.

  Wkłady antybakteryjne z uwagi na sposób działania można podzielić na rodzaje:
  Wykonane z glinki ceramicznej (naturalny glinokrzemian). Filtrują wodę mechanicznie, nie przepuszczając przez strukturę zanieczyszczeń większych od 0,3 mikrona. Bardzo wysoka filtracja sedymentacyjna powoduje, że część wirusów, bakterii i cyst nie jest w stanie przedostać się przez warstwę glinki i zostaje zatrzymana na wkładzie. Wypełnione bakteriostatycznym preparatem KDF. Czynnik KDF powoduje usuwanie lub redukcję ilości mikroorganizmów w wodzie. KDF jest wykorzystywany jako preparat uzupełniający we wkładach filtracyjnych. Klasycznym przykładem są wkłady z węglem aktywowanym, w których czynnik bakteriobójczy KDF zabezpiecza złoże węglowe przed namnażaniem się mikroorganizmów.

   

   

  Zmiękczanie wody - czy to prawda?

   

   

  aqualogic
  pobierz katalog

  złóż zamówienie