Dystrybutory wody pitnej – aktualności

AQUALOGIC to ceniony dostawca wody pitnej dla nowoczesnego biznesu. Oferowane przez naszą firmę nablatowe i podblatowe oraz wolnostojące dystrybutory są zdrowym i ekonomicznym źródłem wody dla biur, przedsiębiorstw czy hoteli. W dziale „Aktualności” zamieszczamy najnowsze informacje dotyczące rynku dystrybutorów na wodę, filtrujących wodę w systemie P.O.U. Znajdują się tu również artykuły wyjaśniające, na czym polegają szkodliwe, dla organizmu, właściwości picia wody z plastikowych butelek czy butli galonowych (Bisfenol A). Zachęcamy do zapoznania się artykułami w celu zaprezentowaniu Państwu przewagi filtracji wody w systemie P.O.U. nad wodą w butelkach plastikowych i butlach galonowych.


aqualogic

 

aqualogic

 

 

Warto poczytać:
Woda do biura
Producenci wody butelkowanej grożą sądami za zachwalanie kranówki.
Woda naturalnie ze źródła.
Plastik nie jest fantastic.
Uwaga! Woda w butelkach zatruwa nam życie.
Izrael zabronił dodawania fluoru do wody pitnej
Nie kupuj wody w sklepie. Z kranu leci taka sama!
"Dziennik Polski": Kupujemy wodę udającą mineralną
W Poznaniu woda z kranu lepsza od butelkowanej
Wielu Polaków wciąż jednak boi się kranówki. Słusznie?
Czy wodę z kranu można pić?
W amerykańskim mieście wydano zakaz sprzedaży wody butelkowej
Uran, rad, bar, bakterie w wodzie mineralnej
BPA będzie zakazany
Szkodliwy BIOPOLIWĘGLAN - BPA
Stowarzyszenie Aqua Trust zrzeszajace producentów i operatorów filtrów do wody

 

 

Rynek P.O.U w Europie Zachodniej

 

 

Rynek SB w Europie Zachodniej

 

 

Czy ludzie są narażeni na BPA?

Odpowiedź na postawione w tytule pytanie jest prosta i jednoznaczna - tak, ludzie są narażenie na ekspozycję na BPA. Do skażenia BPA może dojść za pośrednictwem wody, powietrza i poprzez kontakt.

Czytaj więcej

 

Komunikat MPWiK S.A. w sprawie jakości wody pitnej

W komunikacie przedstawiono wartości kilkunastu wybranych wskaźników jakości wody za okres ostatnich 2 tygodni. Centralne Laboratorium MPWiK S.A. w Krakowie wykonuje obecnie badania 140 wskaźników fizyko-chemicznych, bakteriologicznych i hydrobiologicznych wody surowej czerpanej na ujęciach wodociągowych, wody pitnej dostarczanej do sieci oraz wody w tej sieci.

Czytaj więcej

 

Czy wiesz, że

Ojciec medycyny - Hipokrates - już ponad 2000 lat temu zalecał wszystkim, aby pili jak najwięcej wody.

Woda jest „matrycą życia”, jak powiedział noblista Szent Gyorgi – nie ma organizmów żywych, zdolnych do funkcjonowania bez choćby odrobiny wody.Bez wody człowiek może przeżyć w klimacie umiarkowanym 7 dni, natomiast bez pożywienia ponad 2 miesiące.Utrata wody sięgająca 3% masy ciała powoduje obniżenie wydajności fizycznej o 20%.

Czytaj więcej

 

KROPLA BEZ KITU. CO KUPUJEMY Z BUTELKĄ WODY?

Kupując butelkę wody, płacimy za pracę hojnie wynagradzanych specjalistów od badań rynku, PR-u, reklamy, za papier, plastik, wydruki, usługi logistyczne i paliwo. Może dziwić, że sprzedanie tego wszystkiego jest możliwe, skoro wodę mamy dostępną na wyciągnięcie ręki – wystarczy odkręcić kran. Jak wykazały psychologiczne eksperymenty, ludzie nie wybierają produktów w sposób racjonalny, chcą jednak wierzyć, że jest inaczej. Jedną z podstawowych funkcji reklam wody butelkowanej jest dostarczanie ludziom racjonalnego uzasadnienia ich zakupu.

Czytaj więcej
pobierz katalog

złóż zamówienie